V piatok 18.3.2022 poobede sme po dlhšej dobe zorganizovali stretnutie členov nášho občianskeho združenia v priestoroch DMS v Galante. Za poskytnutie priestorov a podporu ďakujeme vedeniu DMS. Tak ako to robievame, stretli sme sa v Galante a spojili  príjemné s užitočným. Na stretnutí sa zúčastnilo 17 členov nášho Združenia pre genealogický výskum dolnozemských Slovákov.        

V úvodnej prezentácii zhodnotil predseda združenia p. Ľubomír Kmeť naše dosiahnuté výsledky. Renata Gombárová zase prezentovala správu o hospodárení združenia. Víziu a návrhy na činnosť združenia do budúcnosti predstavil Ján Hovorka. 

Za 6 rokov činnosti máme už člena s poradovým číslom 25, pána Marka zo Senca. Spracovali sme už takmer 500 000 matričných (a iných) záznamov o dolnozemských Slovákoch hlavne z regiónu okolo Komlóša.

Pracovná časť stretnutia sa plynule posunula do voľnej časti, kde bol priestor sa osobne  porozprávať a jednoducho sa príjemne cítiť v spoločnosti priateľov s podobným zmýšľaním. Eva Tušková spolu s Vlastou Kasalovou pripravili obložené chlebíčky, Zlatica Domanovská opäť pripravila jej skvelé pagáče, Karol Rebro zasa priniesol ochutnať jeho výborný čučoriedkový likér, bola aj komlóšska klobása a vínko. Proste každý sa snažil prispieť podľa svojich možností. 

Sme partia skvelých ľudí a len neradi sme sa okolo ôsmej rozchádzali. Tešíme sa na ďalšie osobné stretnutie.

Prezentáciu o našej činnosti za doterajšie obdobie si môžete pozrieť tu: Zhodnotenie doterajšej činnosti Združenia pre genealogický výskum dolnozemských Slovákov